3D printimise tehnoloogia tähendab füüsilise objekti loomist läbi üliõhukeste plastmasskihtide üksteisele lisamise.  Arvutiprogrammis loodud mudel lõigutakse kihtideks (üks 3 cm figuur võib olla näiteks 200 kihiline) ning töödeldud mudel saadetakse 3D printerisse. Printerisse sisestatakse 1.75mm läbimõõduga plastmass traat, mis sulatatakse printeripeas üles ning printeripea asub siis seda sulamassi kandma kiht-kihi haaval 3D printeri “voodile”, kuhu objekt üles ehitatakse. Tänapäeval on printerite kiirused veel madalad ja ühe objekti valmimine võib võtta tunde. Valmimisaeg sõltub täielikult mudeli suurusest ja keerukuse astmest.
3D printimise kasutusalad:
* prototüübid
* maketid
* varuosad
* mänguasjad, minifiguurid
* suveniirid, kingitused (ehted, telefoni katted)
* tehnilised esemed (fotograafia tarvikud, droonide osad)
* tulevikus bioprintimine (inimorganid, luustik)
Printimise aega mõjutab oluliselt prinditava kihi paksus. Keskmise kvaliteediga objekt on prinditud 0.3mm kihiga. Hea kvaliteediga on 0.2mm kihiga objekt ja väga hea on mudel, mis on valminud kihtidest, mis on 0.1mm kuni 0.02mm paksusega. Loomulikult võtab kehvema resolutsiooniga (paksemate kihtidega) objekt  vähem aega valmimiseks (vähem kihte, mida printida) kui hea resolutsiooniga mudel.Samuti saab mõjutada objekti valmimise kiirust kiirendades printeripea liikumiskiirust. Küll aga võib kannatada kvaliteet kui kiirus osutub liiga suureks. Tavaline printeripea liikumiskiirus jääb 30-40 mm/sek. vahele. Hetkel prindivad tavakasutajatele mõeldud printerid vaid plastmassi, kuid tulevikus on kindlasti võimalik ka printida metalli ja paljudest teistest materjalidest.
Levinumad tehnoloogia mida printerid kasutavad on FDM (Fused Deposition Modeling) ehk plastmass-traadi sulatamist (filament ingl.k), kuid kasutusel on ka SLA (stereolithography) tehnoloogia, mis valmistab objekti spetsiaalses vedelikus kasutades laserkiiri, mis muudavad vajalikus kohas vedeliku tahkeks, samuti kiht-kihi haaval. Sellised printerid on küll kallimad, kuid tugevad konkurendid FDM-tehnoloogia omadele.